butelka2

Aktualności

Czwartek, 19 lipca 2018

Konferencja Producentów Wód i Napojów - 3-5 październik 2018

 Szanowni Państwo.

Trwają przygotowania organizacyjne do  Wielkiej Ogólnopolskiej Konferencji Producentów Wód  i Napojów Wysowa - Zdrój  2018 . Do dnia 15 sierpnia Zarząd KIGPR planuje podać do publicznej wiadomości agendę konferencji. Prosimy wszystkie uprawnione instytucje do zgłaszania propozycji oraz o  zarezerwowanie czasu na swoje wystąpienia. Miło nam poinformować Państwa, że przygotowaliśmy już bardzo wiele interesujących propozycji , w tym między innymi:

Panel technologiczny

-Swój udział zgłosiła już firma „Krones” która chce zapoznać   uczestników  konferencji   z najnowszymi  rozwiązaniami z   dziedziny technologii produkcji wód   i napojów.

-Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu przedstawi prezentację   dotyczącą   „Optymalizacji  i  standaryzacji  logistyki u producentów wód i   napojów” 

 

Panel ochrona środowiska

-Firma Rekopol S.A. zapozna uczestników z tak ważnymi i nośnymi   ostatnio  problemami jak „Strategia dotycząca plastiku”  oraz cały pakiet  „Gospodarka w  obiegu zamkniętym” 

 

Panel woda i środowisko :

-Pani dr Teresa Latour z Narodowego Instytutu Zdrowia   Publicznego  poprowadzi   panel  dyskusyjny z zakresu przepisów   obowiązujących producentów  wód .

-Pani dr Dominika Gratkowska – Żmuda  podsumuje dotychczasowe   światowe   badania   dotyczące zawartości mikroplastików i pigmentów w   wodach   butelkowanych oraz we   wnioskach przedstawi zagrożenia w tym   zakresie   związane z technologią produkcji.  W ten sposób KIGPR będzie w   czołówce organizacji europejskich które dokonają   próby     podsumowania tych zagadnień.

-W konferencji  zapowiedziała  udział  firma  IGI Consulting  przedstawiając     zagadnienia które  Państwa interesują (czekamy na propozycje)  lub też         tematy  wybrane przez Zarząd Izby. 

 

Panel Prawny

-Pan Profesor Beniamin Więzik podsumuje dotychczasowy etap wdrażania     nowego  prawa wodnego.

-Pani dr Edyta Całka z UMCS w Lublinie będzie kontynuowała rozpoczęty   na  wiosennej   konferencji  przegląd  europejskich  przepisów  dotyczących   produkcji   wód mineralnych. 

 

Przedstawiony program nie jest jeszcze kompletny i będzie uzupełniany do połowy sierpnia 2018. Określony zakres czasu jest rezerwowany dla członków wspierających więc czekamy na ich decyzje w tym zakresie.

W następnej kolejności Zarząd opublikuje  bardziej  doprecyzowane wersje agendy konferencji oraz załączy kwestionariusz uczestnictwa.

 

Z okazji konferencji wydany będzie nowy , interesujący  numer „Źródła”. Kto z Państwa chce opublikować reklamę w tym numerze , to prosimy o kontakt.

 

Zarząd KIGPR

wróć do listy aktualności