butelka2

Aktualności

Czwartek, 22 grudnia 2016

Zaproszenie na sesję informacyjną pt.:"Ceta w praktyce"

 Krajowa Izba Gospodarcza"Przemysł Rozlewniczy" otrzymała zaproszenie z Ministerstwa Rozwoju na sesję informacyjną  pt."Ceta w praktyce". Wszystkich członków KIG"PR" zainteresowanych eksportem swoich wyrobów do Kanady zapraszamy do wzięcia udziału w tej konferencji.

Zamieszczamy pełny tekst zaproszenia.

 

Szanowni Państwo, 

W imieniu współorganizatorów  – Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasady Kanady w Polsce, Ministerstwa Rozwoju oraz partnera wydarzenia  –  ośrodka dialogu i analiz THINKTANK, serdecznie zapraszamy Państwa na sesję informacyjną wraz z dyskusją pt. „CETA W PRAKTYCE z udziałem Mauro Raffaele Petriccione, Głównego Negocjatora UE ds. CETA z Komisji Europejskiej.

30 października 2016 r. w Brukseli pomiędzy Unią Europejską a Kanadą została podpisana Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa – CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement). Zniesie ona 98% ceł we wzajemnym handlu, ułatwi polskim i unijnym inwestorom i przedsiębiorstwom prowadzenie działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce i w Europie.

CETA budzi jednak obawy Europejczyków: Czy polscy rolnicy i przedsiębiorcy sprostają kanadyjskiej konkurencji? Czy sąd inwestycyjny będzie orzekał na korzyść państw oraz małych i średnich przedsiębiorstw? Podczas sesji informacyjnej będziemy rozmawiać o faktach, szansach i wyzwaniach, jakie niesie CETA dla Polski i UE.

Sesja informacyjna odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2017 r., godz. 10:30-14:30, sala ABC, Ministerstwo Rozwoju (Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa).

Uprzejmie prosimy o rejestrację do dnia 20 stycznia 2017 r., za pomocą następującego linku: http://mttp.pl/rejestracja/ceta
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Tłumaczenie symultaniczne na język polski i angielski będzie zapewnione. Wstęp bezpłatny.
Webstreaming będzie dostępny na profilu Przedstawicielstwa KE na Twitterze -
EUinPL.

wróć do listy aktualności