butelka2

Aktualności

Czwartek, 06 października 2016

Nowe Informacje na temat projektu Prawa Wodnego

  

 
Szanowni Państwo.
W dniu wczorajszym na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego ,  została opublikowana kolejna odsłona nowego projektu Prawa Wodnego. W artykule  273 punkt 2, litera d , podano stawkę opłaty zmiennej za pobór wód do celów produkcji napojów w wysokości 3,0 zł/m3 wody. Jest to niewątpliwy postęp  w stosunku do projektu  pierwotnej opłaty w wysokości 8,20 zł/m3 wody ale na pewno nie satysfakcjonujący producentów wód i napojów.
 
Równocześnie w dniu wczorajszym członek Zarządu KIGPR był na spotkaniu z Panem Ministrem Gajdą oraz wysokimi urzędnikami resortu. W osobistej rozmowie z Panem Ministrem uzyskał nieoficjalne zapewnienie , że opłata zmienna za pobór wód do celów produkcji napojów, zostanie zmniejszona do wysokości 0,70 zł /m3 pobranej wody. Również wysoki urzędnik Ministerstwa potwierdził , że stawka opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji ,to oczywisty błąd. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości , tym bardziej , że już w dniu 11 października ma się  zebrać w tej sprawie Rząd.
 
W spotkaniu uczestniczyła też Pani Lucyna Osuch - Chacińska  która na najbliższej Ogólnopolskiej Konferencji Producentów Wód i Napojów w Uzdrowisku Wieniec Zdrój  będzie miała prelekcję na temat najbardziej aktualnych zapisów nowego projektu.
 
Prezes Zarządu KIGPR
wróć do listy aktualności