kigpr-n1 kigpr-n3

Aktualności

Niedziela, 04 grudnia 2016

Najnowszy wykaz wód mineralnych-2016

WYKAZ WÓD UZNANYCH JAKO NATURALNE WODY MINERALNE
Dz. Urzędowy Ministra Zdrowia  z 28.10.2016 , poz.113
Lp.
Nazwa handlowa
Nazwa źródła
Miejsce wydobywania
1.
ALEKS FRUIT
Alex-Fruit 1
Aleksandrów Kujawski
2.
ANKA
Ujęcie Anka (Odwierty: Dąbrówka, Marta, Mieszko, Młynarz)
Szczawno-Zdrój
3.
AQUA GRYF
Studnia Nr 1-Hania
Przybiernów
4.
AQUA NATURAL
S-4
Szałe-Trojanów
5.
ARSHYTSYA
Nr 2D
Tekucza, Ukraina
6.
ARCTIC PLUS
Arctic Plus
Grodzisk Wielkopolski
7.
AUGUSTOWIANKA
Ujęcie M II
Augustów
8.
BEYPAZARI KARAKOCA
Ujęcie Beypazari Karakoca
Beypazari, Ukraina
9.
BUSKOWIANKA ZDRÓJ
Nowy Nurek
Busko-Zdrój
10.
BYSTRA
Studnia Nr 1
Długie k. Lublina
11.
CECHINI MUSZYNA
Odwiert Józef
Muszyna
12.
CISOWIANKA
Cisowianka
Drzewce k. Nałęczowa
13.
CRISTAL
S-2
Damnica
14.
CYMES MINERALE
SW-2
Wałcz
15.
DŁUGOPOLANKA
Studzienne
Szczawina
16.
DOBROWIANKA
Dobrowianka
Rzeniszów
17.
DOLINA BARYCZY
Marcin
Wierzbno
18.
EVITA
Nr 1 Evita
Biskupiec
19.
FAMILIJNA
Odwiert Nr 5
Gorzanów k. Bystrzycy Kłodzkiej
20.
FINEZJA MUSZYNY
G-2A
Powroźnik, gm. Muszyna
21.
GALICJANKA
P-I
Powroźnik, gm. Muszyna
22.
GALICYA
Galicya
Narol
23.
GRODZISKA
Grodziska Mineralna
Grodzisk Wielkopolski
24.
HELENA
PD-4
Szczawnica
25.
HERMES
Hermes (studnia A-1)
Włoszakowice
26.
ID'EAU
2z
Borucin
27.
INOWROCŁAWIANKA
Nr 2
Inowrocław
28.
JANOWIANKA
S-1
Janów
29.
JAWOROWY ZDRÓJ
Jaworowy Zdrój
Jawor
30.
JAVA
Humniska
Humniska, gm. Brzozów
31.
JERMUK
1/2001
Jermuk, Republika Armenii
32.
JURAJSKA
Jurajska
Postęp k. Myszkowa
33.
JURAJSKI POTOK
S1, S2
Myszków
34.
JURA-SKAŁKA
Studnia Nr 2 Skałka
Skałka
35.
JUROFF
Postęp Nr 1
Postęp
36.
KAZIMIERSKA
Kazimierska (Otwór Nr 3)
Cholewianka, gm. Kazimierz Dolny
37.
KINGA PIENIŃSKA
SW-1, Kinga II, Kinga III, Św. Kinga
Krościenko
38.
KORACJUSZ BESKIDZKI
SB-3
Sucha Beskidzka
39.
KORONA MAZOWIECKA
Mszczonów IG-1
Mszczonów
40.
KROPLA BESKIDU
Kropla Beskidu
Tylicz
41.
KROPLA DÉLICE
Kropla Délice (T-III, T-IX, P-VI)
Tylicz
42.
KRÓLEWSKA
Królewska
Cholewianka, gm. Kazimierz Dolny
43.
KRYNICA MINERALE
P1
Krynica-Zdrój
44.
KRYNICZANKA
Zdrój Główny, Jan 13 a,
Nr 7, Nr 9
Krynica-Zdrój
45.
KRYSTYNKA
19a
Ciechocinek
46.
LIFE
Ujęcie Nr 3 Life
Wschowa
47.
ŁUŻAŃSKA
Ujęcie 3-R3
Gołubin, Ukraina
48.
MAGNEVITA
Marter 1
Sierpc
49.
MAGNUSZEWIANKA
Źródło Nr 1
Magnuszew Duży 3
50.
MERKURY
1-M, 2-M, 3-M
Czapajewskoje, Federacja Rosyjska
51.
MINERVITA
HS-1
Humniska, gm. Brzozów
52.
MONTEA
O1 Piorunka
Piorunka
53.
MUSZYNA MINERALE
P-III, P-IV, P-14
Powroźnik, gm. Muszyna, Krynica-Zdrój
54.
MUSZYNA STANISŁAW
Odwiert Stanisław
Muszyna
55.
MUSZYNA TESCO
Ujęcie Józef-Stanisław
Muszyna
56.
MUSZYNA ZDRÓJ
Złockie 8 (Z-8)
Muszyna-Złockie
57.
MUSZYNA ZDRÓJ II
SL1
Szczawnik, gm. Muszyna
58.
MUSZYNIANKA
Ujęcie Muszynianka (Odwierty:
A-5, M-2, M-4, M-7, P-1A, P-2, P-4, P-6, P-7, WK-1)
Andrzejówka, Milik, Muszyna
59.
MUSZYNIANKA PLUS
A-1, K-1, M-2, M-3, M-5, O-1, M-13
Andrzejówka, Milik
60.
MUSZYŃSKIE ZDROJE
Milusia
Muszyna
61.
NAŁĘCZOWIANKA
Ujęcie Nałęczowianka
Kolonia Bochotnica k. Nałęczowa
62.
NAŁĘCZÓW ZDRÓJ
Nałęczów Zdrój
Drzewce k. Nałęczowa
63.
NARZAN
107D
Kisłowodzk, Federacja Rosyjska
64.
NATA AQUA
Otwór Nr 4
Borkowo
65.
OSHEE MINERAL WATER
Oshee Mineral Water (Otwór Nr 5)
Borkowo
66.
OSHEE NATURAL
Z-2, Z-3
Zubrzyk, gm. Piwniczna
67.
OSTROMECKO
Źródło Marii
Ostromecko, gm. Dąbrowa Chełmińska
68.
PERLAGE
Perlage
Drzewce k. Nałęczowa
69.
PERŁA KRYNICY
K-8
Szczawiczne, gm. Krynica-Zdrój
70.
PERŁA POŁCZYŃSKA
2A
Połczyn-Zdrój
71.
PERŁA SUDETÓW
Perła Sudetów
Bystrzyca Kłodzka
72.
PERŁA SWOSZOWIC
OP-1
Kraków
73.
PERRY
Perry (studnia Nr 2)
Morzeszczyn
74.
PIWNICZANKA
P-1, P-2, P-5, P-6, P-8, P-9, P-11, P-14 (Piwniczanka)
Piwniczna-Zdrój
75.
POLANICA ZDRÓJ
Polanica Zdrój Nr 4
Stary Wielisław
76.
POLANICKA
Polanicka (Nr 5, Nr 7M (Sudety))
Gorzanów
77.
POLANICKA ZDRÓJ
Otwór J-150
Jeleniów k. Kudowy-Zdrój
78.
POLANICZANKA
Odwiert Nr 5
Polanica-Zdrój
79.
POLARIS
Polaris
Bielsk Podlaski
80.
POLARIS MUSZYNA
Polaris Muszyna (Odwierty: Józef, Karolina)
Muszyna
81.
POLARIS PLUS
Polaris Plus
Czyżów, gm. Kleszczów
82.
POLARIS 1
Polaris 1
Grodzisk Wielkopolski
83.
POLARIS 1A
Polaris 1A
Biała
84.
POLARIS2
POLARIS2
Myszków
85.
POLARIS3
Polaris3
Włoszakowice
86.
POLSKIE ZDROJE PLUS
PL1 Piorunka
Piorunka
87.
RABKA ZDRÓJ
EC-1
Szczawa
88.
RODOWITA Z ROZTOCZA
ŚWR-1 (Rodowita)
Grabnik, gm. Krasnobród
89.
RZESZOWIANKA
S2
Borek Stary
90.
SAGUARO MUSZYŃSKIE
Z-2, Z-3, Z-3a, Z-8
Zubrzyk
91.
SAGUARO SATURO
P-300
Polanica-Zdrój
92.
SAGUARO UZDROWISKO WYSOWA-ZDRÓJ
W-24
Wysowa-Zdrój
93.
SAIRME
3A
Baghdati, Gruzja
94.
SELENKA WIENIEC ZDRÓJ
Nr V
Wieniec-Zdrój
95.
SILOE
M1
Mochnaczka Wyżna, gm. Krynica-Zdrój
96.
SKARB NATURY
Pieniawa Józefa 1 (PJ 1)
Polanica-Zdrój
97.
SKARB NATURY MINERAL PLUS
P-300, P-300a
Polanica-Zdrój
98.
SKARB Z GŁĘBI NATURY MUSZYNA
K-1
Muszyna
99.
SKARB ŻYCIA MUSZYNA
Ujęcie Skarb Życia Muszyna (IN-1Bis, IN-2Bis, K-1)
Szczawiczne, gm. Muszyna
100.
SŁOWIANKA
S-3
Damnica
101.
SŁOWIANKA T
S-5
Turów
102.
STAROPOLANKA
Staropolanka
Polanica-Zdrój
103.
STAROPOLANKA 2000
Staropolanka 2000 (P-300a)
Polanica-Zdrój
104.
STAROPOLSKA
Ujęcie Nr 1
Iłża
105.
STĘPINIANKA CRISTAL
Alvin
Stępina
106.
SUDETY
Sudety
Gorzanów
107.
SUDECKI ZDRÓJ
Viviana
Wirki 53, gm. Marcinowice
108.
TYMIENICZANKA
Studnia Nr 1
Tymienice
109.
USTRONIANKA BIAŁA
Ujęcie Nr 1-Basia
Biała
110.
VERANO
Nr 1-Verano
Wróblew
111.
VERONI MINERAL
Ujęcie Veroni
Radom
112.
VITA
Tylicki Zdrój 2
Tylicz
113.
VIVA MINERALE
MI
Augustów
114.
VOLVITA
Volvita
Radom
115.
WIELKA WIENIECKA
Nr 4
Wieniec-Zdrój
116.
WODA K1
K1
Kozietuły
117.
WODA K2
K2
Kozietuły
118.
WYSOWIANKA
Odwierty: W-12, W-24
Wysowa-Zdrój
119.
WYSOWIANKA ZDRÓJ
R1
Wysowa-Zdrój
120.
ZAKOPIAŃSKA
Zakopiańska
Szczawa
121.
ZDROJE PIWNICZNA
Otwory: Z-3, Z-3A
Zubrzyk, gm. Piwniczna
122.
ZŁOCKA
SL-3
Szczawnik k. Muszyny
123.
ZŁOTY POTOK
S2
Złoty Potok
124.
ŹRÓDŁA MUSZYNY
G-8
Jastrzębik, gm. Muszyna
125.
ŹRÓDŁA Z OKOLIC MUSZYNY
Otwór Z2
Zubrzyk, gm. Piwniczna
126.
#H2O
M1, M2
Mochnaczka Wyżna, gm. Krynica-Zdrój

 

wróć do listy aktualności